ASTRU

Album foto – Împodobirea bradului în biserica parohială

Sâmbătă, 7 decembrie 2013, la o inițiativă „de miercuri seara” J a unor astriști cugireni a avut loc împodobirea bradului în biserica parohială! J

Anuțul a fost făcut deîndată – încă din seara zilei de miercuri – prin toate mijloacele media moderne. Anunțul a fost reluat și la Sfânta Liturghie festivă de Sf. Nicolae și la Sfânta Liturghie de seară.

Împodobirea bradului a fost urmată și de un mic colaj de colinde. Acesta s-a constituit și într-o repetiție pentru tradiționalul concert de colinde care urmează în perioada următoare.

După împodobirea bradului în biserica parohială și colindele la poalele bradului a urmat și un programul sportiv. J

Cu multă bucurie vă prezentăm și un mic slideshow al unor momente din cadrul împodobirii bradului din biserica parohială.

Mai multe fotografii se găsesc aici, aici și/sau aici.