AGRU

Convocator pentru Adunarea Generală a AGRU Cugir

Convocator AGRU 2013

C O N V O C A T O R

Asociația Generală a Românilor Uniți – Filiala Cugir (AGRU Cugir), cu sediul în România, localitatea Cugir, str. Victoriei, nr. 6, et. 2, ap. 10, prin prezenta

convocă și invită

pe toți membrii ei la Adunarea Generală Ordinară Anuală a AGRU Cugir, eveniment care va avea loc duminică, 24 martie 2013, la Cugir, în Biserica parohială cu hramul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”, situată pe strada Gheorghe Doja, nr. 2.

Programul va începe la ora 10,00 cu Sfânta Liturghie festivă, celebrată de părintele paroh Viorel-Gheorghe Codrea, care este și asistentul spiritual al filialei AGRU de la Cugir.

Programul detaliat este anexat prezentului convocator.

La Adunarea Generală Ordinară sunt invitați și bineveniți și aderenții (persoane care doresc să adere sau sunt în curs de aderare la AGRU Cugir) și simpatizanții AGRU, dar care, deoarece nu sunt (încă) membrii, nu vor avea drept de vot în Adunarea Generală.

Omnia ad majorem Dei gloriam. Totul spre mai mare mărirea lui Dumnezeu.

Vă așteptăm cu dragă inimă!

Pr. Dr. Viorel-Gheorghe CODREA                                      Ioana CODREA

Asistent spiritual AGRU Cugir                                  Președinte AGRU Cugir

Tinerii doritori pentru a participa ca animatori la tabăra de vară 2019 sunt așteptați să se anunțe din timp la parohie. Vă așteptăm cu drag, Pr. Viorel

Ziua Eroilor Revoluției

Memo

Organizare, pregătiri și repetiții

Dragilor,
în curând vor începe pregătirile pentru tabăra de vară de anul viitor.
Fiți pe fază!
Invitația este deschisă și adresată tuturor! Vă așteptăm!
Pr. Viorel