Anunturi

INVITAȚIE: Investirea noului paroh în Parohia „Fecioara Maria” din Mainz, Germania

Parohia Română Greco-Catolică „Fecioara Maria” din Mainz vă invită la celebrarea Sfintei Liturghii cu ocazia investirii noului paroh, preot Dan-Cristian Vișa, în data de 10.09.2017 la orele 16:00, în biserica mănăstirii Maria Ward, Ballplatz 1-3, 55116 Mainz.

Îi rugăm pe această cale pe toți credincioșii să înștiințeze rudele, prietenii și cunoștințele din zona Mainz – Wiesbaden – Frankfurt am Main – Darmstadt – Bingen am Rhein despre acest eveniment.

Următoarele Sfinte Liturghii vor avea loc în fiecare duminică la orele 10:30 in aceeași biserică.

Vă așteptăm cu drag!

Pr. Dan-Cristian Vișa